Prasideda: 16:08 val.
Baigsis: 16:08 val.
Kviečiame į išskirtinę kelionę su Sal Rachele (JAV), kuris yra knygos „Sielos integracija” autorius. Kelionę organizuoja draugai latviai. Jie turi nemažai patirties su Armėnija ir daug bendrų projektų su Sal‘u – neišsenkančiu išminties ir energijos transliuotoju, mediumu, muzikantu ir šiaip nuostabiu žmogumi. Kelionė ir užsiėmimai vyks anglų ir rusų kalbomis.
Daugelis Armėniją vadina paskutinės civilizacijos lopšiu, daugelis – muziejumi po atviru dangumi….
Šalis, egzistavusi prieš Bizantijos imperiją, tuo pat metu kaip ir šumerų civilizacija, daugybę kartų keitė savo sienas, kurios kadaise driekėsi nuo Viduržemio iki Kaspijos jūros, o dabar yra Kaukazo kalnuose, biblinio Ararato kalno papėdėje. Pasak legendos, iš Nojaus arkos paleistas balandis pamatė būtent Ararato viršūnę, ir būtent šioje vietoje gimė paskutinė civilizacija – mūsų. Yra daug istorinių faktų apie senovės Urartu arba Aju žemę, daug legendų ir mitų, kurie formuoja tą ypatingą energetinį lauką, aktyvinantį ryšį su savimi, savo jėgomis ir sielos nuostatomis.
Į Armėniją niekas neatvyksta atsitiktinai, siela čia siekia prisiliesti prie kitų gyvenimų prisiminimų, patirties ir galios, stengiasi surinkti savo sielos fragmentus, kad galėtų tarsi dėlionę sudėlioti save – savo paslėptus talentus, tikruosius troškimus, pajusti savo galią ir išgirsti savo Sielos balsą, kuris čia, regis, skamba daug aiškiau…
Taigi atrodo neįtikėtinai įkvepiančiai, kad visi šie procesai bus patirti lauke ir vadovaujant meistrui Sal Rachele!
Kartu būsime 9 dienas, kad patirtume galingiausią sugrįžimą į vienovę, lanksysimės senovinėse, nepaprastai galingose ir fantastiškai gražiose Armėnijos vietose.
Programoje:
- Šventosios galios vietos;
- Rudens saulėgrįžos aktyvacijos praktika;
- Du Sal Rachele meistriškumo kursai;
- Meditacijos ir Sal čenelingas ypatingose vietose;
- Savojo garso ir balso aktyvinimas vienuolynuose;
- Kristaps vedamos meditacijos;
- Kristos vedami šokiai kalnuose;
- Nauja energija, įkvėpimas ir… gyvenimas iš Armėnijos žemės!
Programos kaina – 1500 eurų. Įskaičiuota programa, pervežimai, viešbučiai + pusryčiai.
Papildomos išlaidos:
- Lėktuvo bilietai (21.09, 20:15 RIX-EVN (Jerevanas); 30.09, 5:00 TBS (Gruzija)-RIX);
- Maitinimas – 15-20 eurų per dieną;
- Draudimas;
- Asmeninės išlaidos.
Skrydis į priekį – į Jerevaną, o atgal galite skristi iš Gruzijos (Tbilisio) arba grįžti į Jerevaną ir skristi iš ten. Ekskursija baigsis Hagpate, kuris yra už valandos kelio nuo Gruzijos sienos ir maždaug už 4 valandų kelio nuo Jerevano. Galite drąsiai rinktis Jums patogiausią ir labiausiai pageidaujamą variantą.
Išsami informacija: https://ej.uz/RudensSaulgrieziArmenija
∞
PROGRAMA
09.21 Skrydžio diena (nakvynė Jerevane).
09.22 Susitikimų ratas – Geghardas – Garni – saulėgrįžos meditacijos praktika (nakvynė Jerevane).
Geghardas
Geghardo vienuolynas ir netoliese esančios bažnyčios bei kapavietės iškaltos uolose, puikiai atspindinčios Armėnijos viduramžių architektūrą. Šis viduramžių pastatų kompleksas įsikūręs nuostabaus gamtovaizdžio Azato slėnyje. Iš vienos pusės kompleksą supa aukštos uolos, iš kitos – gynybinė siena. Kompleksas pastatytas tarp IV ir XIII a. Ankstyvuoju laikotarpiu vienuolynas dėl uoloje iškaltos struktūros buvo vadinamas Ajrivank (urvinis vienuolynas). Pasak tradicijos, vienuolyną įkūrė šventasis Grigalius Apšvietėjas, o pastatytas jis buvo priėmus armėnų krikščionybę. Pagrindinį architektūrinį kompleksą, užbaigtą XIII mūsų eros amžiuje, sudaro katedra, greta esantis prieangis, rytinė ir vakarinė uolinės bažnyčios, kunigaikščių Prošiano šeimos kapavietė, Papako ir Ruzakano kapai. Pagrindinė bažnyčia pastatyta klasikine armėniška forma. Geghardo vienuolynas – garsus viduramžių Armėnijos bažnytinis ir kultūrinis centras, kuriame, be religinių pastatų, veikė mokykla, skriptoriumas, biblioteka ir daug uoloje iškaltų gyvenamųjų kambarių dvasininkams. XIII a. čia gyvenę ir dirbę istorikai Mchitaras Hairivanecis ir Simeonas Hairivanecis prisidėjo prie armėnų rankraštinio meno raidos. Jis taip pat garsėjo čia saugomomis relikvijomis. Garsiausia iš jų – ietis, kuria Kristus buvo sužeistas ant kryžiaus, kurią tikriausiai atnešė apaštalas Tadas, nuo kurios ir kilo dabartinis Gegardavanko (iečių vienuolyno) pavadinimas. Vienuolyne ietis buvo saugoma 500 metų. Gegardo vienuolynas yra labai gerai išsilaikęs ir išbaigtas viduramžių armėnų vienuolyno architektūros ir meno pavyzdys.
Garni
Garni šventykla yra vienintelis Armėnijoje išlikęs pastatas su graikų-romėnų kolonomis. Ji buvo pastatyta jonėnų įsakymu. Tai žymiausias ikikrikščioniškosios Armėnijos pastatas ir simbolis. Ji apibūdinama kaip „labiausiai į rytus nutolęs graikų-romėnų statinys pasaulyje” ir vienintelė išlikusi pagoniška šventykla buvusioje Sovietų Sąjungoje. Šventyklą tikriausiai pastatė karalius Trdatas I pirmajame mūsų eros amžiuje kaip saulės dievo Mihro šventyklą. Po Armėnijos atsivertimo į krikščionybę IV a. pradžioje ji buvo paversta Tiridato III sesers Chosroviduhtos vasaros karališkąja rezidencija. Kai kurių mokslininkų nuomone, tai buvo ne šventykla, o kapavietė, todėl ji išliko po pagoniškų statinių sunaikinimo. Ji sugriuvo per 1679 m. žemės drebėjimą. XIX a. susidomėjimas šia vietove atsinaujino, buvo vykdomi kasinėjimai.
Jis buvo rekonstruotas 1969-1975 m. Tai viena iš pagrindinių turistų lankomų vietų Armėnijoje ir centrinė hetanizmo (armėnų neopagonybės) šventovė.
Rudens saulėgrįžos aktyvacijos praktika, kurią atliks Sal Rachele.
09.23 Pervežimas – vynuogių laukai – Tateva – statinių namai (nakvynė statinių namuose).
Vynuogių rinkimas
Rugsėjo pabaiga – vynuogių derliaus nuėmimo metas Armėnijoje. Važiuojant pro šalį, pakelėse matosi gražūs vynuogių laukai su prinokusiomis, saldžiomis ir saulės nutviekstomis vynuogių kekėmis, laukiančiomis, kol bus nuskintos. Turėsime galimybę dalyvauti vynuogių derliaus nuėmime, pajusti ir paragauti vynuogių.
Tatev ir Tateva sparnai
„Tatevos sparnai” – tai trumpiausias, vaizdingiausias ir įspūdingiausias kelias į Tatevo vienuolyną. Tai ilgiausias pasaulyje keltuvas (5752 m), įtrauktas į Gineso rekordų knygą. Nepamirštamas dvylikos minučių skrydis virš nuostabaus grožio Vorotano upės tarpeklio. Dangaus greitkelis 320 metrų aukštyje. Tatevo vienuolynas – IX a. istorinis paminklas. Tai vienas seniausių ir žymiausių vienuolynų kompleksų Armėnijoje. Viduramžiais Tatevo vienuolynas buvo svarbus mokslo, apšvietos ir dvasingumo centras, suvaidinęs ypatingą vaidmenį šalies istorijoje. Tatevo vienuolyne pamatysite galingas tvirtovės sienas ant masyvių uolų, senas aliejines su akmeniniais malūnais. Švytuoklinė kolona yra unikalus viduramžių statinys. Senovinės Europos meistrų freskos.
Statiniai su statinėmis
Nakvynė stebuklingoje vietoje – statinių name ant uolos krašto! Ši vieta nustebins vaizdu pro langą, kuris užgniaužia kvapą ir visiems laikams išliks atmintyje kaip vienas gražiausių aplankytų būstų!
09.24 Žygis iki Velnio tilto – kelionė į Gorį – urvus (nakvynė Gorio miestelyje)
„Velnio tiltas”
Ryte vyksime į žygį prie vieno iš Armėnijos gamtos stebuklų – Velnio tilto. Per tūkstančius metų vėjas ir vanduo sukūrė šį gamtos stebuklą, poliruodami ir skaldydami suakmenėjusią lavą. Netoli tilto galima išsimaudyti šiltuose rausvuose šaltiniuose, apsuptuose nuostabių spalvų stalaktitų. Drąsiausieji galės nusileisti į upę ir apžiūrėti po šaltiniais esančias slaptas grotas.
Senovinis Goriso urvų miestas
Pervežimas į Goriso miestelį, garsėjantį savo urvais. Vietiniai gyventojai pasakoja, kad šie urvai, iškalti kalvos šlaite rytinėje miestelio pusėje, buvo pastatyti ir apgyvendinti V amžiuje. Keletas takų, nuo kurių atsiveria įspūdingi Goriso vaizdai ir vulkaninių viršūnių grupelės, panašios į Turkijoje matomus „stebuklingus kaminus”. Tyrinėsime urvų patalpas, kurių daugelis yra tarpusavyje sujungtos ir turi lenktas lentynų sienas. Šiandien kai kurie urvai naudojami gyvuliams laikyti arba kaip bažnyčios.
09.25 Goris – Noravankas – Chor Virap – viešbutis/seminaras (nakvynė Jerevane).
Noravankas – tai XIII a. armėnų vienuolynas, įsikūręs siaurame Amagu upės suformuotame tarpeklyje. Šis tarpeklis garsėja aukštomis plytų raudonumo uolomis, esančiomis priešais vienuolyną. Vienuolynas labiausiai žinomas dėl dviejų aukštų Surb Astvatsatsatino (Švenčiausiosios Mergelės) bažnyčios, iš kurios į pirmąjį aukštą galima patekti siaurais akmeniniais laiptais, išsikišusiais iš pastato priekio. Vienuolynas kartais vadinamas Noravank Amagu, kur Amagu yra nedidelio ir dabar apleisto kaimo, esančio virš kanjono, pavadinimas, siekiant atskirti jį nuo Bheno Noravank, esančio netoli Goriso. XIII ir XIV a. vienuolynas tapo Siuniko vyskupų būstine, taigi svarbiu religiniu, o vėliau ir kultūriniu Armėnijos centru, glaudžiai susijusiu su daugeliu vietinių švietimo įstaigų, ypač garsiuoju Gladzoro universitetu ir biblioteka. Labai skanūs pietūs vienuolyno restorane, turėsite galimybę pamatyti, kaip kepama armėniška duona. Noravanką 1205 m. įkūrė vyskupas Hovhannesas, buvęs Vahanavankės abatas netoli dabartinio Kapano miesto Siuniko srityje. Vienuolyno kompleksą sudaro S. Karapeto bažnyčia, S. Grigoro koplyčia su skliautine sale ir S. Astvatsatino (Šventosios Dievo Motinos) bažnyčia. Noravankas buvo Orbelijos kunigaikščių rezidencija. XIII a. pabaigoje ir XIV a. pradžioje čia dirbo architektas Siranesas ir miniatiūrų dailininkas bei skulptorius Momikas.
Chor Virap
Chor Virapas (išvertus iš anglų kalbos – „Gilusis kalėjimas”) – armėnų vienuolynas, esantis Armėnijos Ararato lygumoje, netoli sienos su Turkija. Chor Virapas siejamas su tuo, kad Armėnijos karalius Tiridatas III iš pradžių čia 13 metų kalino Grigalių Apšvietėją. Vėliau šventasis Grigalius tapo karaliaus religiniu mokytoju ir jiedu vadovavo prozelitinei veiklai šalyje. 301 m. Armėnija tapo pirmąja pasaulyje šalimi, paskelbta krikščioniška valstybe. Originalią koplyčią šventojo Grigaliaus garbei 642 m. Choro Virapo vietoje pastatė statytojas Nersesas III. Dabar šioje šventykloje reguliariai vyksta pamaldos. Tai viena labiausiai lankomų piligrimystės vietų Armėnijoje.
09.26 Turgus – Vernisažas – Sevanas – Haghpat (Naktinis Haghpatas) Turgus.
Armėnų turgus jau pats savaime yra unikalus reginys, džiuginantis visus pojūčius. Regėjimas – pamatyti visus šviežius ir džiovintus vaisius, šviežių produktų kvapas, klausa – nes kiekviena ponia pakvies paragauti, paragauti – turgus yra tinkama vieta pasijusti Armėnijos skonio dalimi. Vaisiai, daržovės, sūris, mėsa, saldumynai, prieskoniai, vynas – viskas vienoje vietoje ir miesto centre.
Vernisažas
Vernissage – tai amatininkų turgus pačiame miesto centre. Čia būtinai turėtumėte apskaičiuoti daugiau laiko ir atidėti šiek tiek pinigų, kad galėtumėte nusipirkti suvenyrų sau ir suvenyrų savo artimiesiems. Čia rasite paveikslų, žaidimų, medžio raižinių, drabužių ir aksesuarų, tačiau didžiausias pasirinkimas čia – juvelyriniai dirbiniai, sidabriniai ar auksiniai, su natūraliais akmenimis ir be jų, įvairiems skoniams ir pageidavimams.
Sevano ežeras
Sevano ežeras yra didžiausias vandens telkinys tiek Armėnijoje, tiek Kaukazo regione. Tai vienas didžiausių gėlavandenių aukštai kalnuotų (alpinių) ežerų Eurazijoje. Ežeras yra Gegarkuniko regione, 1900 m aukštyje virš jūros lygio. Bendras jo baseino plotas yra apie 5000 km2, tai sudaro 1/6 Armėnijos teritorijos. Jį maitina 28 upės ir upeliai. Tik 10 % patenkančio vandens išleidžiama į Hrazdano upę, o likusieji 90 % išgaruoja. Sevanas turi didelę ekonominę, kultūrinę ir rekreacinę vertę. Didžiausioje jo saloje (dabar pusiasalyje) yra viduramžių vienuolynas. Ežere sugaunama apie 90 % Armėnijos žuvų ir 80 % vėžių. Sovietmečiu Sevanas buvo plačiai naudojamas Ararato lygumai drėkinti ir hidroelektrinėms statyti. Dėl to jo vandens lygis nukrito apie 20 m, o tūris sumažėjo daugiau kaip 40 %. Vėliau buvo pastatyti du tuneliai vandeniui iš kalnų upių nukreipti, todėl Sevanas nustojo slūgti ir pradėjo kilti jo lygis. Vietiniai gyventojai sako, kad maudynės Sevano ežere yra stebuklingos, gydančios ir energetiškai labai stiprios. Ir iš patirties galime pasakyti, kad tie, kurie maudosi šiame kalnų ežere, po maudynių jaučia didžiulį energijos ir laimės antplūdį. Sevanas taip pat garsėja krabų kebabais, kurių būtinai paragausime pietums su vaizdu į ežerą.
27-28-29 d. Akhpat (Naktinis Akhpatas).
Haghpat
Kitas dienas praleisime savo mėgstamiausioje Armėnijos vietoje. Mūsų armėniškuose namuose. Mažame kalnų kaimelyje. Haghpatas – tai kaimas Armėnijos Lori regione, esantis netoli Alaverdžio miesto ir šalies sienos su Gruzija. Kaimas išsiskiria Haghpato vienuolynu – viduramžių vienuolyno kompleksu, įkurtu X a. ir nuo 1996 m. įtrauktu į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Apsistosime nuostabiame šeimos valdomame viešbutyje, įsikūrusiame ant gražaus tarpeklio krašto. Viešbučio savininkas yra vienas garsiausių Armėnijos virtuvės šefų, o maistas Haghpate – tai savaime verta patirtis. 3 patiekalai per dieną, kai kiekvienas valgis, kiekvieną dieną laukia kaip didžiulė staigmena ir malonumas. Šiomis dienomis leisimės į žygį po kalnus. Šoksime ant tarpeklio krašto. Išbandysime meditaciją vienuolyne. Mėgausimės pikniku kalnuose. Taip pat…
29-30 d. Išvykimas iš Achpato. Užbaigimas. Nakvynė Tbilisyje. Skrydis. Paskutinis turas. Vakarienė Tbilisyje.
__________________________
Norinčius prisijungti prie manęs ir kartu vykti, rašykite man vilma@sviesosnamai.lt
Vilma Urbanavičienė
KITI RENGINIAI: