gruodžio 8 d. 18:00 iki gruodžio 8 d. 20:00

romualdas-semeta2

Nemokamas renginys

Tai antroji R. Šemetos knyga. Ji apima laikotarpį nuo pasirengimo pastoti iki psichologinio pasirengimo gimdyti. Kaip ir pirmoji, ji paremta tyrimų rezultatais, knygoje sudėta ir Rytų išmintis, ir Vakarų mokslo žinios. Knyga  „SĄMONINGAS ruošimasis tėvystei“ susieja efektyviausias Vakarų pasaulio saviugdos idėjas su mažai žinomomis dvasios ir kūno ugdymo praktikomis, kuriomis Rytų išminčiai užsiima jau daugiau kaip penkis tūkstančius metų.

Samoningas ruosimasis tevystei Semeta3Laikotarpis iki pastojimo yra unikali galimybė pirminei psichologinių, emocinių ir somatinių sutrikimų profilaktikai tolimesniame gyvenime. Šioje gyvenimo stadijoje mes taip pat galime vystyti profilaktines priemones, mažinančias priešlaikinių gimdymų dažnumą, perinatalinio sergamumo ir mirtingumo tikimybę. Šeimos planavimas, sąmoningas ir pagarbus požiūris į būsimą gyvybę padės iš anksto pašalinti arba iki minimumo sumažinti daugelį rizikos faktorių, nepalankiai veikiančių motinos ir būsimo vaikelio organizmą. Apdairūs tėvai, planuojantys nėštumą, gali pasirinkti patį palankiausią laiką mažylio pradėjimui ir gimimui. Pasiruošimas iki pastojimo atveda moters organizmą prie puikios formos,  todėl vaikas gali puikiai jaustis tomis ankstyvomis nėštumo savaitėmis. Daug lengviau tęsti sveikus įgūdžius nėštumo metu ir vėliau, jeigu jie pas jus buvo iki nėštumo. Būtina pabrėžti, kad abiejų tėvų, o ne tik vienos moters, veiksmai iki pastojimo, gali turėti poveikį jų būsimam vaikui. Yra daug dalykų, kuriuos jūs galite atlikti, kad pagerinti savo fizinę sveikatą ir psichologinį pasiruošimą kritinio 90 dienų periodo metu prieš pastojimą. Reiktų rūpestingai įvertinti jūsų emocinę, kūno sveikatos, taip pat ginekologinę, genetinę, fizinę būseną, finansinį pasiruošimą, supančią aplinką bei mitybą. Jeigu jūs vykdysite šias rekomendacijas iki pastojimo, jūs pagerinsite:

 • daug lengvesnį pastojimą;
 • sveikesnio vaiko pradėjimą;
 • sveikesnę nėštumo eigą;
 • palankesnį gimdymą;
 • sveikatos rizikos sumažinimą įvairiame amžiuje.

 

romualdas-semeta2Pirmoji R. Šemetos  knyga „Gimdymas su šypsena“ sulaukė keleto leidimų ir yra labai populiari tarp besilaukiančiųjų.

Romualdas Šemeta – gydytojas akušeris ginekologas, Amerikos ir Rusijos Prenatalinės ir perinatalinės psichologijos bei sveikatos asociacijų narys, Perinatalinės psichologijos ir medicinos asociacijos (Lietuva) prezidentas. Turi 30 metų klinikinės praktikos. 1988 m. Kaune, Lietuva, įsteigė Nėščiųjų sveikatingumo mokyklą – seniausiai veikiančią mokyklą Respublikoje. 1997 m. stažavosi pas žinomą pasaulyje natūralaus gimdymo šalininką, akušerį-ginekologą Michel Odent (Londonas). 2007m. dalyvavo pasauliniame Perinatalinės psichologijos kongrese bei meistriškumo klasės apmokymuose pas žinomą pasaulyje specialistą Thomas R.Verny (Kanada) ir pas JAV psichologę Barbara Findeisen.

 

KITI RENGINIAI:

 • liepos 28 d. 11:00. Dvasinis stuburo ištiesinimas
 • liepos 28 d. 21:00. Sapnavimo ceremonija – mitotė
 • rugsėjo 21 d. 10:00. Bazinis TETA GYDYMO kursas KAUNE. Vilma Urbanavičienė
 • spalio 12 d. 10:00. Pažengusiųjų DNR 2 TETA GYDYMO kursas Vilniuje
 • spalio 26 d. 10:00. Pažengusiųjų DNR 2 TETA GYDYMO kursas Kaune
 • lapkričio 17 d. 10:00. GILUMINIS KASINĖJIMAS. Teta gydymo kursas KAUNE
 • gruodžio 8 d. 10:00. GAUSOS manifestavimas – teta gydymo seminaras KAUNE
 • sausio 12 d. 10:00. Tu ir Kūrėjas. Teta gydymo seminaras KAUNE